
Na pewno wiesz, że nowo zakupiona kasa fiskalna musi zostać zarejestrowana w Urzędzie Skarbowym, aby można było prowadzić na niej sprzedaż. Jak to zrobić, dowiesz się z dalszej części artykułu.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
TechMedia Sp. z o.o.
ul. Złota 59
00-120 Warszawa
Budynek Lumen, wejście od Emilii Plater
tel. 22 122 13 55
fax. 22 122 13 51
Oddział Siedlce:
Budynek REAL
08-110 Siedlce
ul. Brzeska 76, II piętro
tel. 25 633 66 74
fax. 25 633 66 73
Wraz z początkiem roku naczelnicy urzędów skarbowych zaczęli wysyłać pisma do przedsiębiorców o planowanych kontrolach w ramach tzw. nabycia sprawdzającego. Celem tych działań jest sprawdzenie, czy podatnicy wykonują wszystkie należne obowiązki względem klienta.
Jeśli korzystasz z kasy lub drukarki fiskalnej, zgodnie ze zmianami w przepisach, które wprowadził Polski Ład, od 1 stycznia 2022 roku będziesz musiał udostępnić klientowi inną formę płatności niż gotówka. Dotyczy to zarówno kas fiskalnych z elektroniczną kopią paragonów, jak i kas online.
Polski Ład nakazuje przedsiębiorcy udostępnienie klientowi możliwości płatności bezgotówkowych za pomocą „instrumentu płatniczego”. Czym on jest, wyjaśniamy poniżej:
Każda firma, niezależnie od rodzaju jej działalności, musi liczyć się z zatrudnieniem odpowiednich, wysoko wykwalifikowanych specjalistów, a także z zakupem najwyższej jakości, profesjonalnego sprzętu. Coraz więcej przedsiębiorstw w swojej pracy wykorzystuje wagi elektroniczne, które świetnie sprawdzają się w wielu dziedzinach, czyniąc pracę zatrudnianych pracowników łatwiejszą, dokładniejszą i bardziej efektywną.
Aktualizacja 24-08-2021
Rozporządzenie wydane dnia 30 kwietnia 2019 roku zobowiązuje każdą osobę ewidencjonują sprzedaż za pośrednictwem kasy fiskalnej do wykonywania raportów w kasie fiskalnej. Wspomniany raport jest dokumentem fiskalnym, który zawiera dane mówiące o obrocie i kwotach podatków ponoszonych przez daną osobę lub za wybrany okres, uwzględniającym poszczególne stawki podatku oraz sprzedaż zwolnioną od podatku. Jakie raporty powinny realizować osoby korzystające z kasy fiskalnej?
Z dniem 1 stycznia 2018 roku weszło w życie nowe rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2017 roku. Nowe przepisy wprowadzają kolejne zmiany w związku ze zwolnieniem ze stosowania kas fiskalnych. Wydane rozporządzenie dodaje kantory wymiany walut do grupy podatników, którzy zostali pozbawieni prawa do skorzystania ze zwolnienia z kasy fiskalnej w 2018 roku.
Kasy fiskalne online mają powoli zastępować kasy z elektronicznym i papierowym zapisem kopii. Te ostatnie można było kupić tylko do 31 sierpnia 2019 roku, zaś te z elektroniczną kopią będzie można kupić do końca roku 2022. Celem wprowadzenia kas online jest przesyłanie na bieżąco informacji o raportach dobowych, paragonach fiskalnych, innych dokumentach niefiskalnych oraz zdarzeniach i przeglądach technicznych, bezpośrednio do CRK .
Każdy, kto planuje otworzyć własną działalność gospodarczą, zastanawia się nad tym, czy konieczna jest do tego kasa fiskalna. Obowiązek posiadania kasy rejestrującej, umożliwiającej ewidencjonowanie sprzedaży i świadczonych usług, rodzi wiele zapytań, zwłaszcza wobec zmian, jakie przyniosło najnowsze rozporządzenie Ministra Finansów. Kiedy potrzebna jest kasa fiskalna i w jakich sytuacjach możliwe są zwolnienia z posiadania tego urządzenia rejestrującego?